Květen 2009

13. kapitola - FAMFRPÁLOVÝ TRÉNINK

11. května 2009 v 20:13 | Evanka |  Pobertovské Bradavice
James se se zvoněním kvapně rozběhl ke dveřím učebny, rychle je rozrazil a utíkal vylidněnými bradavickými chodbami směrem k nebelvírské společenské místnosti. Popadl svůj ledabyle pohozený famfrpálový plášť, vytáhl zespodu skříně své koště, mávnutím hůlky otevřel okno, nasedl a vylétl. Byl to úžasný pocit - po tak dlouhé době sedět na koštěti a zvolna klouzat vzduchem nad věžmi bradavického hradu.. Střídavě poletoval vzhůru a střemhlavě dolů, kolem četných sloupů metal jednu piruetu za druhou a vnímal jen sebe, koště a pro něj známý vzrušující pocit. Do reality ho vrátil ječivý ženský hlas. Patřil profesorce McGonagallové.

"Pooottreeee! Okamžitě na zem! Copak jste se nedočetl ve školním řádu, že létat smíte v Bradavicích jen v rámci hodin létání nebo na tréninku na famfrpálovém hřišti?! Dolů, ihned!"

James rezignovaně přistál na trávě, hodil koště přes rameno a svižným krokem zamířil přes školní pozemky k famfrpálovému hřišti. Vešel do šatny, kde už se převlíkali dva jeho spoluhráči, brankář Andy Smith a odrážeč Barny Willis. Napodobil je a po chvíli stál uprostřed místnůstky v červenozlatém plášti a dalšími součástmi výzbroje. Mezitím dorazily i dvě nebelvírské střelkyně Audrey Thompsonová a Lana Mendesová a druhý z odrážečů, Larry Blake. Jen kapitán družstva, Marty Jones, stále chyběl! Když už byli všichni převlečeni, rozhodli se vyjít ven a začít bez něj. Sotva otevřeli dveře, málem kapitána srazili k zemi, zrovna když se loučil v objetí se svou milou Lily, která měla co dělat, aby se jí nerozsypala hromada knížek, kterou držela v rukou.