17. kapitola - NEBELVÍR VERSUS MRZIMOR

22. července 2009 v 8:03 | Evanka |  Pobertovské Bradavice
Cestou po školních pozemcích Mary, Sue i Amy jedna přes druhou brebentily a polemizovaly o nadcházejícím zápase. Lily však opět mlčela. Dvě básničky, které během tohoto dne dostala, jí vrtaly v hlavě. Jak jí je autor dopravil? Jak mohl vědět, kam se posadí u nebelvírského stolu? Jak onen pergamen přemístil na její místo, když tam celou dobu seděla a ničeho si nevšimla?

Ale to už dívky došly k tribunám a vylezly po schodech nahoru. Do zápasu zbývalo ještě dost času, nikde nikdo, a tak se usadily hned v první řadě na nejvyšší z tribun. Mary kouzlem připevnila k okraji tribuny transparent "Nebelvír do toho!", který sám skandoval a vyvolával několik různých povzbuzujících pokřiků.


Za chvíli už se začaly trousit davy famfrpálových nadšenců, a to nejen z Nebelvíru a Mrzimoru. Během několika minut se většina tribun zaplnila. Zmijozelští se nedostavili, měli ve zvyku chodit jen na zápasy svého týmu a ostatní vynechávali. Pouze skromná hrstka z nich se usadila na jediné z tribun a nepřiřadila se ani na stranu mrzimorských, ani nebelvírských. Zato havraspárští se napůl rozdělili mezi příznivce červenozlatých či žlutočerných.

Slova se ujal Lesley Flint z Havraspáru, který od loňska obhájil post komentátora.

"Vážení studenti, vážení profesoři a také vy ostatní nadšenci famfrpálu! Vítám vás u prvního zápasu letošního ročníku bradavického famfrpalového poháru, kdy se utkají týmy Nebelvíru a Mrzimoru! Dovolte, abych vám představil rozhodčí dnešního klání - profesora Hooche!"

Následoval hromový potlesk.

"- a nyní přejdeme k seznámení jednotlivých hráčů našich týmů - přivítejte mrzimorský famfrpálový tým!"

Z tribuny naproti se ozvalo vřelé vítání, pištění děvčat, potlesk a burácení bubnu.

"Jako první přilétá kapitán týmu, brankář Joe Bandom z šestého ročníku! A za ním dva odrážeči, rovněž z šestého ročníku, a to Anthony Parker a Henry Stiller! Nemůžeme opomenout dva mrzimorské střelce ze sedmého ročníku - Dustina Simpsona A Nicka Paceyeho! A nakonec dvě půvabné dívky v týmu, střelkyni Ashlie Malkinovou a chytačku Alionu Marpleovou, obě z šestého ročníku! Prosím o potlesk!"

Nemusel o něj vůbec prosit, mrzimorské tribuny stále duněly.

"A nyní - přivítejme nebelvírský famfrpálový tým v čele s kapitánem a střelcem v jedné osobě - Martym Jonesem ze šestého ročníku!"

Lily na něj zamávala a Marty jí poslal vzduchem hubičku.

"... Brankář Andy Smith ze sedmého ročníku - odrážeči Barny Willis ze šestého a Larry Blake ze sedmého ročníku - rovněž krásné zástupkyně křehkého pohlaví - střelkyně Audrey Thompsonová a Lana Mendesová, obě z pátého ročníku! A nakonec, chytač James Potter z pátého ročníku!"

Při vyslovení Jamesova jména se ozval dosud největší aplaus, dav jeho fanynek sedící přímo za Lily burácel z plných plic.

"Nazdar, Evansová!"

Přímo vedle ní se drze na zbývající kousek lavičky posadil bez předešlého optání Sirius Black a za ním Remus Lupin s Peterem Pettigrwem. Remus se snažil nepříjemnou situaci zachránit.

"Můžeme si přisednout, Lily?"
"To víš, že ano, Reme!"

Hráči se rozestavili ve vzduchu a profesor Hooch zahájil zápas hvízdnutím a vypuštěním míčů.

"Camrál má v držení Nebelvír... Jones - Mendesová - Jones - Thompsonová - Jones... Marty Jones dává první gól! Deset nula pro Nebelvír!"

Lily nadšeně tleskala a spolu s ostatními vyvolávala Martyho jméno.

"Camrálu se chopil Mrzimor - Simpson přihrává Malkinové, ta mu ho přihrává zpátky - ale né, Jones jejich přihrávku vyrušil a nyní se řítí na Mrzimorskou branku sám - a je to další gól pro Nebelvír! Dvacet nula!"

Lily byla na Martyho hrdá, druhý nebelvírský gól - a opět on byl jeho autorem!
V následujících minutách vstřelil Marty další tři góly, dva přidala Audrey a jeden Lana, Mrzimor překonal nebelvírského brankáře zatím jen třikrát..

"A je to 80 ku 30 pro Nebelvír!"

Sirius se znuděně svezl po opěradle lavičky. Lily se snažila nevšímat si ho. Očima zabloudila k chytačům, kteří kroužili několik stop nad ostatníma - nešlo si nevšimnout, že James se snaží o konverzaci s mrzimorskou chytačkou, sympatickou křehkou blondýnkou Alionou Marpleovou. Ta z toho byla mírně nervózní, červenala se a vypadalo to, že se není schopná soustředit na hru. Ale to byla zřejmě Potterova taktika.

"Evansová, nemám ti pomoct se štítovým kouzlem?", ozval se po chvíli Sirius. "Slyšel jsem, co se dělo na prvním tréninku a opravdu nerad bych Tě tady oživoval, kdyby se to opakovalo! A James má zřejmě právě teď na práci něco jiného, než aby Tě zachraňoval..."

"Mlč!"

"... a ten Tvůj", kývl hlavou směrem k Martymu, který právě vstřelil další gól, "by mohl zase zkamenět..."

"To by stačilo, Siriusi!", zpražil ho jinak klidný Remus.

Mlčky ho probodávala nenávistným pohledem, on se ale usmíval. Nevěděla proč, ale tohohle kluka neměla ráda. Stejně jako Pottera! Oba byli stejně namyšlení floutci!

Stav se mezitím dost změnil, Lesley právě hlásil, že Mrzimor snížil vedení Nebelvíru na devadesát ku sedmdesáti.
"A houbelec, Jamesi, nenatahuj to, co to je za divadýlko... tak už jim ten zápas prostě vyhrej a je to..", pronesl znuděně Sirius.

Lily na něho vrhla zlostný pohled, jak se opovažuje! Sirius ale jen hvízdnul a ukázal směrem k Jamesovi.

"Tak sleduj, Evansová!"

Potter právě nejspíš zahlédl zlatonku a vyrazil směrem k ní. Chudák Aliona ale stále visela na stejném místě s ruměncem na tváři.

"To by mě zajímalo, co jí napovídal, že není schopna letu...", od srdce se zasmál a zkřížil ruce na prsou.

Po dlouhých vteřinách se Aliona na hlasitou výzvu kapitána Joea přece jen rozletěla za Jamesem, neměla však šanci ho dolétnout. James nahnal zlatonku přímo před zraky nebelvírských tribun, frajerskou kličkou si zlatonku nadletěl, a ta mu pak vlétla přímo do napřažené dlaně. Provedl vítězné pukrle na koštěti a věnoval nebelvírským fanynkám zářivý úsměv. Nezapomněl si prohrábnout vlasy. Ale to už k němu letěl i zbytek týmu a vrhali se mu kolem ramen, div že nespadli z koštěte. Nebelvír vyhrál!

"Neříkal jsem ti to snad, Evansová?", zívnul Sirius. "Tak co, když už jsi na ty hráče famfrpálu, co takhle vyměnit střelce za chytače?"

Lily ho udeřila pěstí do ramene takovou sílou, že zavrávoral a málem přepadnul, takový útok nečekal. K jejímu ještě většímu vzteku se rozesmál a houkl za ní, když rychlým krokem zamířila k východu, "Ale James má rád děvčata, která se ničeho nezaleknou a jdou si za svým..."

Seběhla schody a vběhla na hřiště, kam už se mezitím přistáli hráči, přímo proti Martymu a padla mu kolem ramen. Věnoval jí přede všema dychtivé políbení, vyzvedl ji a zatočil s ní ve vzduchu.

"Musím se jít převlíct do šatny. Doufám, že přijdeš na oslavný večírek do společenské místnosti...?"
"O tom nepochybuj!"

Políbila ho na námahou mokrou tvář a rozběhla se k hradu, aby se připravila na párty. Když dorazila do prázdné ložnice, uprostřed matrace ji čekal kousek pergamenu. Chvíli bojovala s myšlenkou, že by ho nepřečtený spálila v krbu, ale zvědavost zvítězila.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Hanka Střelenka Hanka Střelenka | Web | 22. července 2009 v 13:44 | Reagovat

Nechci Ti něják radit ale radši si aktualizuj blog...

2 Evanka Evanka | 22. července 2009 v 13:56 | Reagovat

[1]: Už se o to pokouším skoro dva měsíce... pomáhali mi i admini, už jsem jim psala podruhé, ale někde to vázne, nevím co s tím, klikala jsem na aktivační kód minimálně dvacetkrát a pořád nic :(

3 ann ann | 22. července 2009 v 21:18 | Reagovat

skvělé jako vždy!!!

4 RPG-HarryPotter RPG-HarryPotter | Web | 23. července 2009 v 15:19 | Reagovat

Ahoj nechtěla by sis zahrát RPG Harry Potter?? :D více info u nás na blogu... budeme rádi když se připojíš

5 Sasanka Sasanka | Web | 25. července 2009 v 15:02 | Reagovat

Sirius je borec x) Teď jsem nad tím zrovna přemýšlela a došlo mi, že Rowlingová všechny poberty nakonec zabila... To je podle mě dost krutý, nemyslíš?
Abych taky napsala něco k té kapitole, jako obvykle to bylo úplně úžasný, tantokrát ještě o to lepší, že šla veškerá romantika stranou x) A teď už jenom jednu... Budeš psát tímhle tempem i nadále, žejo?

6 Kaku Kaku | Web | 25. července 2009 v 18:10 | Reagovat

Wow, skvělý! :D Já tak nějak doufam a věřim, že ty tajný dopisy píše James... :D No, necham se překvapit! :)

7 Barushiq Barushiq | 2. srpna 2009 v 17:19 | Reagovat

Pořád mě zajímá, kdo ty pergameny píše. Mám svůj soukromý tip, ale nejsem si jím vůbec jistá.
Doufám, že se to brzy dozvím. Sirius je vážně kvítko.

8 severuska severuska | 26. srpna 2009 v 16:52 | Reagovat

Ufff,už mě bolí oči,ale snad pár dalších kapitol ještě zvládnu...:-D

9 superkamosky01 superkamosky01 | Web | 4. ledna 2010 v 20:32 | Reagovat

Ty opravdu umíš skládat moc pěkný básničky! Jsou super... :-)
Ten James je fakt blbec, ale Siriuse mám celkem ráda, ikdyž...souhlasim s Lily, že Remus je z tý čtyřky nejlepší :D

10 MsBrontofuzik MsBrontofuzik | 14. května 2012 v 18:59 | Reagovat

Píšeš úžasne :) Najviac sa mi páči ako si to situovala do minulosti, teda myslím tým, že tam nie je Harry, Ron a Hermiona ani nejaké ich deti, ale ich rodičia. Je to síce fanfiction, ale pre mnohých ľudí a pre lepšiu predstavu toho, čo bolo predtým, alebo presnejšie mohlo byť predtým, je to super. Dostala som sa k tvojmu blogu úplnou náhodou, takže toto bola prvá poviedka, ktorú som čítala, skúsim si prečítať aj ďalšie. Napriek tomu už teraz si myslím, že tie básničky píše James (tvojou rukou ;) a naozaj krásna básnička. Ja píšem básničky tiež, niektoré kratšie, iné dlhšie, ale nie každá sa mi podarí a posledné sú skôr o zlej realite ako romantike.

11 MsBrontofuzik MsBrontofuzik | 14. května 2012 v 18:59 | Reagovat

Inak :D tiež sa volám Eva ;)

12 Moony Moony | Web | 4. června 2012 v 21:30 | Reagovat

Umřu z těch básniček a taky z těch Siriových keců:D omg já bych ho kopla :)) a Jimi frajeeeer :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama