18. kapitola - OSLAVA VÍTĚZSTVÍ

24. července 2009 v 10:40 | Evanka |  Pobertovské Bradavice
Dlouho jen tak posedávala na posteli a přemýšlela nad verši, které tiskla v ruličkách v ruce. Dala dohromady všechny tři obdržené pergameny a vložila je do šuplíku. Sotva ho zavřela, vešly do pokoje Mary, Sue a Amy.

"Vyhráááááli jsme! Ať žije Nebelvír - co je, Lily? Děje se něco? Jdeš s náma slavit?"
"To si piš, že jdu!"
"Marty hrál úžasně - tuhle jsem po cestě zpátky na hrad slyšela rozhovor dvou čtvrťaček, které ti ho očividně dost závidí, tak bacha na ně!"
"Hmm.."
"Z Blacka si nic nedělej, ten mele takové hloupé řeči v jednom kuse, frajer jeden namyšlená!"
"Děkuju."
"Mám takový dojem, že oslava začíná, pojďte!"

Vběhly do společenské místnosti, kde se nedalo hnout, kolik se tam najednou sešlo lidí. Uprostřed kdosi vykouzlil malé pódium, kde teď stáli všichni hráči nebelvírského týmu se skleničkami máslového ležáku v ruce a chystali se pronést slavnostní přípitek. Dívky se snažily protlačit co nejblíž a po cestě jim někdo do rukou vrazil rovněž sklenky plné výborného máslového ležáku. Marty jakožto kapitán se chopil řeči jako první.

"Ahoj, zdravím vás a srdečně vás vítám na oslavě našeho velkého nebelvírského vítězství! Jsem moc rád, že můj první zápas v roli kapitána se takhle vydařil. Co víc říct - děkuju našemu úžasnému týmu za perfektní výkony, vám za obrovskou podporu a slavte, jak nejlíp umíte!"


Společenská místnost propukla v jásot a provolávala Martyho jméno. Jako druhý a poslední se chystal něco říct James Potter.

"Héj, vy jste snad pochybovali o našem vítězství? Na Nebelvír!"

Jeho mnohem stručnější řeč vyvolala ještě daleko větší ovace než slova kapitána. Spustila hudba a zábava se rozjela v plném proudu. Lily vyhledala v centru děje Martyho, ten se ihned zbavil všech gratulantů a odvedl si Lily k jednomu ze stolů v rohu místnosti. Doprovodili je zbylí členové týmu a Lilyiny kamarádky. Popíjeli máslový ležák ve velkém a sledovali dění na tanečním parketu.

"Byl jsi nejlepší, už jsem ti to řekla?"
"Tak od tebe mě ta chvála těší úplně nejvíc. Věnuješ mi tanec?"

Přikývla. Jelikož hrála rychlejší píseň, snažili se držet rychlý rytmus a hudbu si naplno vychutnat, každou chvíli však naráželi do okolních tanečníků. Ti jim ale po chvíli uvolnili taneční plochu a seskupili se kolem nich dokolečka.

"Sólo pro kapitána družstva a jeho půvabnou přítelkyni!", zvolal jeden z chlapců, který si vzal pro dnešní večer na starost hudbu.

Nebýt tak velkého množství vypitého máslového ležáku, Lily by se určitě nebyla takhle odvázala. Ale teď jí nic nebránilo v tom tanec si pořádně užít. Vždyť měla za tanečního partnera toho nejmilejšího kluka, jakého znala a kterého měla moc ráda, kolem sebe spoustu přátel.. Jejich tanec byl oceněn mohutným potleskem a následující píseň už opět patřila všem.

Lily s Martym zůstali na tanečním parketu a při pomalejší písni se ploužili přitisknutí jeden ke druhému. Po chvíli však Martymu zaklepal na rameno James Potter. "Mohl bych vyzvat k tanci přítelkyni našeho nejlepšího nebelvírského kapitána?" Lily poznala v Jamesově hlase náznak ironie, Marty si ho však ani v nejmenším nevšimnul. "To víš, že můžeš, kamaráde! Ale ne, že mi ji začneš oblbovat, ta je jen a jen moje!" Měl už dost upito. Lily zalitovala toho, že nic nenamítla. Tahle scéna jí až příliš připomínala tu z Křiklanova večírku. Tehdy Jamesovi přímo utekla z tanečníh parketu. Tehdy ale také nechodila ještě s Martym. Doufala, že to bere James v potaz, během té doby, co byla zadaná, si na ni už tak často nedovoloval.

K jejímu neštěstí hráli opět pomalou píseň. James ji k sobě přivinul, Lily si však držela odstup, ani v nejmenším mu nedovolila tolik, jako Martymu. Očima hledala svého milého, ten však zmizel kdovíkde.

Čekala, kdy James zase spustí ty své řeči, byla připravena se mu vzepřít jak slovně, tak i fyzicky. On ale mlčel a tančil. Po chvilce se odhodlala a podívala se na něj. Měl zavřené oči. To ji vykolejilo snad ještě víc, než kdyby se na ni uličnicky šklebil, jak měl ve zvyku. Jeho přítomnost jí byla něčím nepříjemná. Ať se snažila, jak chtěla, nedokázala si vysvětlit čím. Nechápala, kde bere po tom všem, co už jí provedl, tolik odvahy, aby ji vůbec vyzval k tanci!

Vtom zahledla Martyho. Seděl v křesle s nepřítomným výrazem, šťastně mu svítila očka a mával kolem sebe rukama jako v mrákotách. Od pohledu bylo patrné, že ho má v moci alkohol. Je to JEHO oslava, říkala si. Jí samotné se točila hlava, nebyla zvyklá pít a po chvilce se Jamesovi omluvila a odkráčela rovnou do ložnice.

Sue už spala, Mary s Amy ještě nejspíš oslavovaly dole ve společenské místnosti. Lily ani nepřekvapilo, že našla v peřinách kousek pergamenu. Bezmyšlenkovitě ho vzala do rukou a snažila se vnímat napsaná slova.

Vida, pisálek se tentokrát rozepsal! Srolovala pergamen do ruličky a zastčila ho k ostatním do šuplíku. Převlékla se a chystala se spát, hlava se jí pořád točila a srdce jí bušilo usilovněji, než normálně.

Vtom do pokoje vběhla Mary s Amy a když uviděly Lily v peřinách, zarazily se.

"Spí?"
"Nespí!"

Zvedla hlavu a zpomalenýma očima se snažila zaostřit.

"Lily! Marty...!"

Probrala se.

"Co je s ním? Stalo se mu něco?"

Hned se jí vybavilo, v jakém stavu byl, když opustila místnost. Vůbec jí nenapadlo, že v takovém stavu se mu může něco stát! Ach, jak byla hloupá!

"No tak, proč mlčíte, co se stalo?"

Dívky si prohodily nejistý pohled.

"No ták, mluvte, nebo vás zakleju!"

"Víš, Lily..."
"...Marty a Lana..."
"...tam dole ve společenské místnosti..."
"...líbají se..."

Lily nevěřila vým uším, musela se přeslechnout, určitě musela! Vždyť je opilá..

"Tomu nevěřím!"

Zvolala ta slova tak nahlas, aby přesvědčila sebe samu.

"Jestli nám nevěříš, můžeš se jít dolů podívat, ale neradila bych ti to."

Lily měla pocit, že se jí rozletí hlava na dva kusy. Nebyla schopná vnímat slova, která ji vcházela do hlavy. Měla pocit, že se propadá do říše nočních můr a zmatených snů a nevěděla, co je skutečnost a co sen.

"Dej jí toho napít."
"Myslíš...?"
"Honem! Zbaví ji to blouznění a nočních můr, ráno se probudí a bude v pořádku."

Mary jí nadzvedla lehce hlavu a Amy se snažila pokropit Lilyina ústa lektvarem z malé lahvičky. Podařilo se. Lily se odebrala do říše spánku bez snů.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Kaku Kaku | Web | 25. července 2009 v 18:18 | Reagovat

Takže Marty se nám taky pořádně rozjel! :) No co...aspoň se teď třeba konečně dá dohromady s Jamesem... :D Krásná kapča. :)))

2 Sasanka Sasanka | Web | 26. července 2009 v 17:55 | Reagovat

Já to věděla, že Marty není žádnej svatoušek. A ne, že ho budeš omlouvat, že byl namol x) Prostě Lily patří k jamesovi a hotovo x)

3 Lily Lily | 26. července 2009 v 20:39 | Reagovat

nádherná kapča.těším se na další

4 Elizabeth Sky Elizabeth Sky | Web | 27. července 2009 v 15:02 | Reagovat

Ahoj, nevím, jestli už ti Sophie psalá, ale máme tě v oblíbených už od té doby, co jsi nám napsala ten komentář :-D...
Jenom co budu mít chvilku času, jdu si přečíst tu tvou povídku :-)

5 Barushiq Barushiq | 2. srpna 2009 v 17:23 | Reagovat

Bože... Alkohol dělá divy, já to říkám pořád. Myslím, že z toho Potter, Sev nebo kdo píše ty pergameny, musí mít obrovskou radost.
Díl dokonalý, jako vždy, to už snad ani nemusím psát.

6 severuska severuska | 26. srpna 2009 v 16:59 | Reagovat

Týjo,no to je hustý.:)

7 Maggie Maggie | Web | 8. března 2010 v 17:08 | Reagovat

moc pěkná kapitolka vážně se ti povedla.. :-P

8 MsBrontofuzik MsBrontofuzik | 17. května 2012 v 2:24 | Reagovat

No tedaaa, konečne :) Niežeby som Martyho neznášala, naopak, mám ho rada, ale ako väčšina tu už písala Lily a James k sebe patria, takže dúfam, že to nebude tak dlho trvať kým sa dajú dokopy.

9 Moony Moony | Web | 4. června 2012 v 21:34 | Reagovat

Hele tak tohle Marty přehnal a já doufám že mu Lily dá co proto :D svatoušek jeden :D a ta báseň? To je jasný Jimi :D a ne že ne :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama