Říjen 2009

26. kapitola - KONEC POHÁDKY

29. října 2009 v 20:19 | Evanka |  Pobertovské Bradavice
Lily ráno otevřela oči a okamžitě vystřelila do sedu. Byla dezorientovaná a netušila, co se doopravdy stalo a co se jí jen zdálo. Amy už byla vzhůru, pobíhala po ložnici - nejspíš uklízela.

"Dobré ráno!"

"Amy? Je pravda, že-?"

"Nic se ti nezdálo!"

Až teď si Lily všimla poházených pergamenů po zemi a uhlíků. Amy jí nedovolila položit otázku a sama se chopila vysvětlování.

"Počítám, že nemáš žádné plesové šaty-?"

Obrázek Lily

12. října 2009 v 21:36 | Evanka

Tak nějak jsem se nadchla pro účast v soutěži na Srdci blogu. Měla jsem v plánu nakreslit Lily Evansovou už dříve, a to jako ilustraci ke kapitole Vánoční ples. Ale tuhle část svého blogového vyprávění jsem ještě nepřevedla z hlavy do klávesnice a soutěžní brána se za chvíli uzavírá, dávám sem své dílko už nyní :)

Kreslit mě bavilo vždycky, ale nikdy jsem si o sobě nemyslela, kdovíjaká nejsem zdatná kreslířka. O tom to není. U mě převládá to nadšení! :-) Ať už to dopadne jakkoli, trochu to uspíšilo moje plány s kreslením, a to je jen dobře, kdo ví, jestli bych si na to později našla mezi neustálým biflováním do školy čas. Tak! :-)

Aktualizace 14.10.: na Vaše rady jsem obrázek ořízla a nechala na něm jen postavu bez portrétu. Působilo to jako obrázky dva, jako fotomontáž dvou kreseb, ale do soutěže se může vkládat jen jeden :)

25. kapitola - ZBYTEČNÁ OBĚŤ

3. října 2009 v 20:42 | Evanka |  Pobertovské Bradavice
Sotva si její oči přivykly na tmu panující na chodbě, rozpoznala u zdi obrysy spícího chlapce. Zaváhala.

"Vstávej!" zatřásla s ním.

Polekal se a vyskočil na nohy. Zorientoval se v čase i v prostoru, a pak znovu zavřel oči.

"Ne, já ještě sním..."

Přešla tuhle poznámku bez povšimnutí a dala se do spěšné chůze.

"Evan - teda - chtěl jsem říct - Lily -"

"Nemusíš se přemáhat, klidně mi říkej Evansová!"