Leden 2010

32. kapitola - TO NENÍ PRAVDA!

31. ledna 2010 v 20:59 | Evanka |  Pobertovské Bradavice
Lily se probudila do sychravého vánočního rána. Možná by v tu chvíli byla radši, kdyby se neprobudila vůbec. V prvním okamžiku totiž vyskočila rychle z postele, když uviděla hromadu dárků na zemi. Ale jen co tak učinila, udělalo se jí nevolno a žaludek nechtěl spolupracovat. Polekaně vytřeštila oči, ale to už k ní zamířila Amy a jedním rychlým pohybem ji dostala zpátky do původní polohy.

"Dobré ráno, ty naše opilko!" zašklebila se.

"Co-cože? Jak mi to říkáš? Jak jsem se sem dostala-?"

"A hrome, to tak ještě scházelo! Ty si nic... nepamatuješ?"

"Co si mám pamatovat? Šly jsme na ples... tančila jsem se Severusem, s nějakýma klukama z Havraspáru, s Remusem, Siriusem... ale jak jsem se pak dostala sem?"

31. kapitola - VÁNOČNÍ PLES 3

26. ledna 2010 v 15:53 | Evanka |  Pobertovské Bradavice
Severus vytřeštil oči, ztuhnul a nebyl schopen slova. Lily ho štípla do zad a spiklenecky na něj mrkla. Podivné napětí visící ve vzduchu nad jejich stolem by se dalo krájet. Protnul ho až Remus, který málem nebyl vidět za množstvím máslových ležáků, které před sebou levitoval jako zeď. Ničeho si nevšiml a dal se do rozdělování. Severus se zaťatými zuby odmítnul. Lily naopak vděčně sklenici přijala a během pár chvil ji vyprázdnila. A jelikož Remus pravděpodobně vykoupil celý bar, hned se natáhla po další.

Remus starostlivě zkřivil obočí, Lily mu však jediným pohledem naznačila, že má vše naprosto pod kontrolou. Chytla Severuse kolem pasu, druhou rukou pozvedla sklenici a chystala se dát mu sama napít. Severus zakroutil hlavou a stiskl rty opevněji k sobě. Tři páry očí se upnuly k jejich dvojici.

"Dej si, Seve, no tak! Je vynikající!"

Ani tahle slova na něj nezapůsobila. Lily se nevzdala. Poposedla si, namočila si dva prsty do máslového ležáku a přejela jimi Severusovi po rtech. Obměkl. Rozpačitě se rozhlédl kolem a když viděl Jamesův vražedný výraz či Siriusův překvapivě ztuhlý úškleb, dodalo mu to odvahy. Objal Lily kolem pasu, ale vůbec se necítil ve své kůži. Pozvedl sklenici a napil se. Lily mu vděčně lípla polibek na tvář, Severus se však nepochopitelně zakabonil ještě víc, než předtím.

30. kapitola - VÁNOČNÍ PLES 2

5. ledna 2010 v 20:31 | Evanka |  Pobertovské Bradavice
Lily mrzelo, že to Severus tak brzy vzdal, myslela si, že kdyby se byl býval jen o trochu více snažil, mohli se společně protancovat až do konce. Ač věděla, že Severus není moc společenský, doufala, že jeho nadšení pro vánoční ples překřičí všechno ostatní. Ale nechtěla se tím moc dlouho zaobírat, vždyť byl teprve začátek večera a kdo ví, jestli si to přece jen ještě nerozmyslí.

Když se všichni zase usadili ke stolkům na okraji Velké síně, ujal se Brumbál znovu slova.

"Dovolte, abych předal žezlo dnešního večera Vám, studentům. A to zejména našim letošním primusům a primuskám, kteří se ujali organizace a programu. S tím, co vás čeká, vás jistě seznámí rádi oni sami. Bavte se, jak nejlépe umíte!"

Do čela síně, odkud promlouval Brumbál, se přemístila skupinka dvou primusů a dvou primusek.
Lily jejich projev vnímala napůl ucha, spíš se rozhlížela kolem a užasla nad tím, jakou proměnu všichni prodělali. Spolužáci, které potkávala denně na chodbách, byli ve společenských šatech skoro k nepoznání! Všem to neuvěřitelně moc slušelo.. U slova se postupně vytřídali všichni čtyři...

"... vyhlásíme krátce po půlnoci. Tak tedy hodně štěstí a užijte si večer!"

Lily se najednou probrala, netušíc, co chtějí organizátoři po půlnoci oznámit. Dle výrazů ve tvářích dívek šlo o něco velmi lákavého. Ani chlapci nezůstali se svým nadšenm pozadu. James si prohrábnul vlasy a rozhlížel se, kolik dívek ho při tom pozorovalo.

29. kapitola - VÁNOČNÍ PLES 1

3. ledna 2010 v 17:13 | Evanka |  Pobertovské Bradavice
Vstupní hala byla proměněná k nepoznání! Všude panovalo přítmí protínané září tisíců svící zavěšených ve vzduchu, jak tomu bylo běžně jen ve Velké síni. Brnění zmizela za zelenými keříky, které labyrintově křížily chodby. Tu a tam stála ukrytá lavička. Celá chodba vypadala jako prostorná anglická zahrada. Stropy jakoby nikde nekončily, nad hlavami se jim rozprostíralo hvězdné nebe...

Lily se snesla po schodech a zamířila k Severusovi. Usmála se, když viděla, jak zkameněl úžasem. I ona byla překvapená. Nikdy ho ještě neviděla takhle upraveného, ve společenském hábitu - pravda, vypadal jako z druhé ruky - ale to, co si udělal s vlasy, ji lehce dojalo. Nebyly zplihlé, jako obvykle, nýbrž svěží a lehce rozcuchané.

Naklonila se k němu a zašeptala mu do ucha: "Copak mi nenabídneš rámě?" Jako by ho polila vodou, vzpamatoval se, gentlemantsky nastavil paži a se samolibým výrazem se ještě stihl otočit na Jamese Pottera.

Sirius Black se smál na celou vstupní síň. Jeho drobná společnice Annie se mu snažila sekundovat, i když to vypadalo, že netuší, čemu že se vlastně má smát. James se ušklíbnul.

"Ona mě odmítla...kvůli...Sra-...Snapeovi?"

"Už to tak vypadá, kamaráde!"