29. kapitola - VÁNOČNÍ PLES 1

3. ledna 2010 v 17:13 | Evanka |  Pobertovské Bradavice
Vstupní hala byla proměněná k nepoznání! Všude panovalo přítmí protínané září tisíců svící zavěšených ve vzduchu, jak tomu bylo běžně jen ve Velké síni. Brnění zmizela za zelenými keříky, které labyrintově křížily chodby. Tu a tam stála ukrytá lavička. Celá chodba vypadala jako prostorná anglická zahrada. Stropy jakoby nikde nekončily, nad hlavami se jim rozprostíralo hvězdné nebe...

Lily se snesla po schodech a zamířila k Severusovi. Usmála se, když viděla, jak zkameněl úžasem. I ona byla překvapená. Nikdy ho ještě neviděla takhle upraveného, ve společenském hábitu - pravda, vypadal jako z druhé ruky - ale to, co si udělal s vlasy, ji lehce dojalo. Nebyly zplihlé, jako obvykle, nýbrž svěží a lehce rozcuchané.

Naklonila se k němu a zašeptala mu do ucha: "Copak mi nenabídneš rámě?" Jako by ho polila vodou, vzpamatoval se, gentlemantsky nastavil paži a se samolibým výrazem se ještě stihl otočit na Jamese Pottera.

Sirius Black se smál na celou vstupní síň. Jeho drobná společnice Annie se mu snažila sekundovat, i když to vypadalo, že netuší, čemu že se vlastně má smát. James se ušklíbnul.

"Ona mě odmítla...kvůli...Sra-...Snapeovi?"

"Už to tak vypadá, kamaráde!"


Amy si zdvořile odkašlala, aby upozornila na svou přítomnost. James se jí ihned věnoval. Když se zavěsila do jeho napřažené paže, odvedl ji do Velké síně. Jak si stačili všimnout, kolejní stoly zmizely, uprostřed síně se rozprostíral taneční parket a kolem okrajů byly rozestaveny menší stolky. Tam, kde se obvykle nacházel profesorský jídelní stůl, teď stál obrovský vánoční strom, výčepní bar a malé pódium pro živou kouzelnickou kapelu.

Lily už se se Severusem usadila u stolku v jednom z rohů síně. Za chvíli se k nim připojila i Amy s Jamesem a Sirius s Annie. Dívky se na sebe usmály, ale u opačného pohlaví lítaly nevyřčené blesky. Severus se zavrtal do židle a odvrátil pohled pryč do sálu. James se Siriusem se tvářili nevzrušeně a možná i trochu pobaveně.

Řeč vázla, každý na vlastní pěst sledoval nově příchozí, semtam si James se Siriusem vyměnili nějaké ty dojmy z dívčích rób.

Asi po půlhodině byla Velká síň zaplněná do posledního místečka. Brebentící dav se utišil a Albus Brumbál se ujal slova.

"Vítejte! Ačkoli vidím ty nedočkavé jiskry ve vaších očích, dovolte mi připravit vás o špetku drahocenného času věčně omílanými společenskými pravidly."

Odmlčel se a studenti naoko protestovali.

"Snažte se uchopit tuhle příležitost představit se jako kultivovaní mladí kouzelníci a čarodějky co nejlépe a nezapomínejte, že k dnešnímu večeru nepatří žádné spory, konflikty a odmítavé NE."

Lily zvědavě koukla po Amy, ta se k ní nahnula a vysvětlila poslední myšlenku.

"Prostě jen nesmíš odmítnout nikoho, kdo tě požádá o tanec, nic víc."

"Myslím, že více netřeba připomínat více a doufám, že si dnešní večer užijete naplno. Nejde totiž o každoroční tradici a každý student Bradavic ji může zažít maximálně jedenkrát. Taky tedy - na zdraví!"

Mávnul hůlkou a na všech stolech se v tu ránu objevily číše s bílým vínem. Studenti je uchopili do rukou a vstali.

"Na zdraví!" "Na dnešní večer!" opakovali.

Slova se nyní ujal zpěvák kapely, která už se shromáždila na malinkém pódiu.

"Kouzelnická mládeži! Úvodní předtančení je tady! Zadejte se!"

Severus dychtivě přiskočil k Lily, až málem shodil ze stolu prázdné skleničky.

"Smím... smím prosit?"

"Jistě."

Lily ho vzala za ruku a dovedla doprostřed sálu, kde bylo nejvíce volného místa. Severus se zatvářil strašně nešťastně a když si toho Lily všimla a nadzvedla obočí, pípnul:

"Neumím tančit."

Sotva se sálem rozezněly první tóny úvodního valčíku, Lily vzala Severusovu pravou ruku a dala si ji na svůj levý bok a jeho levou ruku uchopila do své pravé. Mezitím ho ještě stihla štípnout do břicha, aby se narovnal. Některé páry okolo už zkoušely sladit své první taneční krůčky, Lily ale koukala Severusovi do očí a soustředěně šeptala:

"Raz-dva-tři-raz-dva-tři-"

Povzbudivě se na něj usmála a kývla hlavou, že začnou. Hned po prvním pohybu poznala, že Severus nelhal. Zakopnul o svoji vlastní nohu a tak tak vyrovnal rovnováhu, aby neupadl na Lily.
Zoufale na ni pohlédl a pokrčil rameny.

"Zkusíme to znovu. Soustřeď se! -raz-dva-tři-"

Druhý pokus byl úspěšnější, dostali se do rytmu, ale jen tak přešlapávali na jednom a tom samém místě. Severus zoufale pozoroval své boty a tiše si opakoval Lilyina početní slůvka.

Lily se rozhlédla po sále. Počítala s tím, že ostatní na tom budou dosti podobně, jako oni, ale mýlila se! Většina párů se vznášela po obvodu sálu lehce jako pírko. A na samém vrcholu elegance se nesla Amy s Jamesem. Šlo jim to náramně, jako by spolu tančili už věky! Rozdávali úsměvy na všechny strany a když po chvíli dotančili až k Lily a Severusovi, několikrát je obepluli dokola a stihli jim při tanci ještě zamávat.
Ze Severusova výrazu bylo zřejmé, že si tanec ani v nejmenším neužívá, ba co víc, že se jen tak tak drží, aby neutekl z tanečního parketu pryč. Lily však své snahy nevzdala.

"Zavři oči. Nekoukej na nohy a nech se vést, ano? Jen poslouchej hudbu."

Zavelela Lily. Severus ji jen velmi neochotně poslechl. Představa zavřených očí se mu vůbec nezamlouvala.

Lily ho uchopila pevněji a vedla jejich kroky směrem k tančící koloně po obvodu. Povedlo se, vtančili mezi páry a drželi se jejich tempa. Takhle to šlo až do chvíle, kdy je znovu nedohnali Amy s Jamesem. Když ten promluvil, Severus vylekaně otevřel oči a zakopl o Lilyiny šaty a padal na svoji taneční partnerku. Na poslední chvíli je oba však zachytil pohotový James a neštěstí bylo zažehnáno.

Skladba skončila, páry se od sebe odpojily a zatleskalo se muzikantům.

Severus vystřelil co nejrychleji zpátky ke stolu, Lily mu na podpatcích málem nestačila.

"Můžu nabídnou dámě své druhé rámě?" ozval se přívětivým hlasem James, který vedl zpátky ke stolu už Amy.

Lily kývla a spíš automaticky se zavěsila do jeho paže. Překvapil ji jeho pevný stisk, při kterém najednou měla pocit obrovské stability.

Lily se však z jeho sevření co nejrychleji vymanila a připojila se k Severusovi, který seděl u stolu s pažemi skřáženými pod hrudí.

"Seve-"

"To nic, omlouvám se, že jsem takový taneční hňup-"

"Ale ne-"

"Jsem. Promiň za zkažený ples. Klidně můžeš tančit s jinýma-"

"Ale-"

"Nebudu se zlobit."

"Takže už tančit nepůjdeš-?"

"NE."
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Neliss Neliss | E-mail | Web | 4. ledna 2010 v 9:04 | Reagovat

Huh, chudák Sev. :D Pri troche šťastia Lil pozve James. :D Rýchlo ďalší diel. :)!

2 superkamosky01 superkamosky01 | Web | 4. ledna 2010 v 18:38 | Reagovat

jééé, blog s bradavicejma povídkama!!! to sem narazila na moc dobrý stranky :-) Tak já si d přečíst tu povdku radši od první kapitoly :D

3 Sasanka Sasanka | Web | 4. ledna 2010 v 20:51 | Reagovat

No tedy.... Jak začít, aby to neznělo jako urážka, i když chci vlastně chválit? Asi takhle:
Čekala jsem, že to bude dobré. Možná jsem očekávala, že to bude dost dobré. Ale tohle? To je naprosto ÚŽASNÝ!!! Milionkrát lepší než cokoliv, co bych od tebe čekala (a tím nechci říct, že obvykle píšeš ošklivě - to si snad z mých předchozích komentářů pochopila, co si o tvém psaní myslím, ne?)
Děkuju, že si to napsala tak rychle (relativně rychle). Už se u mě objevovaly opravdu VÁŽNÉ abstinenční příznaky :D

4 Tina Tina | Web | 5. ledna 2010 v 16:28 | Reagovat

to je úžasný!! už se strašně těším na další kapitolku!! :-) :-)

5 Neliss Neliss | E-mail | Web | 5. ledna 2010 v 17:53 | Reagovat

Prosím, daj tu ďalšiu! :) *Psie oči*

6 Severuska Severuska | 5. ledna 2010 v 18:55 | Reagovat

Krááááása!!!

7 Moony Moony | Web | 4. června 2012 v 22:12 | Reagovat

:D Sev neumí tancovat? no to snad ne! ale James samo že všechno zachání a je to :D :D jen tak dál :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama