35. kapitola - PŮLNOČNÍ KORESPONDENCE

11. února 2010 v 12:40 | Evanka |  Pobertovské Bradavice
Když se Lily vrátila do pokoje, konečně si všimla kupy vánčních dárků u své postele. Amy se nejspíš už před chvílí pustila do rozbalování těch svých.

"Promiň, dlouho jsi nešla, tak už jsem začala..."

"Potkala jsem Remuse, tak jsme si povídali..."

"Neříkal nic o Jamiem?"

"O kom?"

"O Jamesovi-"

"Ne." zalhala pohotově Lily.


"To nevadí - veselé Vánoce!"

Lily vzala do rukou první z dárečků. Pod balícím papírem našla luxusní pouzdro se soupravou brků.

"Amy, děkuju!"

V tu samou chvíli Amy vytáhla z malého balíčku bezednou lahvičku inkoustu měnícího barvy podle nálady pisatele.

"Lily, to je krása, děkuju!"

Hned odšroubovala uzávěr a smočila v inkoustu brk. Na cáru pergamenu zkusila jeho funkčnost. Písmena se zabarvila do karmínova a konce slov se samy od sebe zatočily do drobounkých srdíček. Bleskově odhodila pergamen pryč a snažila se zakrýt růž ve tvářích rozbalováním dalších dárků. I Lily přešla tuhle událost bez zbytečných komentářů a pokrčovala v předchozí činnosti.

Postupně odbalila milé zkrášlovací dárečky od Sue a Mary, které odjely na vánoční prázdniny domů.

"Ukaž, co to je?" přiskočila k Lily Amy, když si všimla, co drží v ruce.

Lily otočila etiketu a četla:

"Láskyplná vlasová pomáda. Stačí pár kapek a žádný kouzelník neodolá kouzlu vašich loken..."

"Páni!" užasla Amy a podstrčila Lily svůj dárek od kamarádek z ložnice.

"Magický polibek. Tenoulinká vrstvička na Vašich rtech zajistí, že kouzelník, který je ochutná, se už nikdy nebude chtít od Vás hnout..."

Amy svítily jiskřičky naděje v očích. Nešlo si nevšimnout, že v Magický polibek vkládala více nadějí, než by měla.

"Není to úchvatné? Roztomilé?"

"Amy, snad tomu nevěříš!"

Zamumlala si cosi pod nosem a odkráčela k zrcadlu, kde si svoji novou rtěnku hned nanesla na rty a prohlížela se ze všech stran. Po chvíli se otočila na Lily a žádala její zhodnocení.

"Vidíš tu magii?"

"Amy - je to jen obyčejná-"

"Takže je ukrytá, hm..."

Lily jen zakroutila hlavou a věnovala se dál svým dárečkům. V dalším našla obrovskou bonboniéru ve tvaru srdce s drobounkými bonbónky s křidélky. Když odklopila víčko, vznesly se do vzduchu a poletovaly Lily kolem hlavy. Ve spodu krabice byl ukrytý úhledně poskládaný lístek Stálo na něm:

"Já se Tě nevzdám, Lily. Miluju Tě, Marty."

Lily povzdechla Během posledních dvou dnů ho úplně vypustila z hlavy. Amy vzhlédla.

"Od Martyho." stručně vysvětlila Lily a s těmito slovy ve vzduchu cvrnkla do jednoho okřídleného srdíčka směrem k Amy. Ta ho ve vzduchu chytila a rozbalila. Lily odhodila krabici stranou a sama ochutnala jedno ze srdíček.

Největší balík byl z domova. Lilyini mudlovští rodiče si stále nezvykli na to, že soví pošta doručí psaní adresátovi i bez uvedení adresy, a tak nadále vypisovali na přední stranu co nejvíce informací, které věděli o Lilyině místě pobytu. Uvnitř našla ručně pletenou šálu v barvách Nebelvíru, dlouhý vlněný svetr ke kolenům na způsob šatů rovnaké barvy a domácí cukroví. Nechyběl dlouhatánský dopis s vyčerpávajícími informacemi o mudlovských přípravách Vánoc.

Remus jí věnoval knížku o zajímavostech z kouzelnické astrologie, na jejíž titulní straně trůnil Měsíc v úplňku. Předposlední dárek byl od Severuse - drobné nářadí pro přípravu lektvarů a vlastnoručně sepsaný sešit rad a vylepšení pěti nejznámějších a nejpoužívanějších lektvarů.

Zbýval poslední balíček. Lily po něm zvědavě pokukovala už nějakou tu chvilku. Poznala písmo pergamenového básničkáře. Rozhodla se, že tenhle dárek si rozbalí o samotě.

Popadla kousek pergamenu a novým brkem začala úhledně sepisovat pozdrav domů. Spočítala si, že ráno bývá v sovinci vylidněno, a tudíž by právě tohle mohla být ona záminka odloučení se od Amy. Sotva dopsala, chystala se spát.

"Tak brzy?" divila se Amy.

"Vždyť už musí být pozdě, venku je tma... asi jsem ještě unavená po plese..."

Tuhle výmluvu Amy přijala. Lily však neusla. Slyšela Amy převlékat se do noční košile, uklízet balící papír i stužky a ještě dlouho po tom, co slyšela Amy plynule oddychovat, nebyla schopna zavřít oči a odevzdat se říši snů.

Vtom zvítězila zvědavost. Proč čekat až do rána?? Popadla balíček schovaný pod polštářem a tiše odcupitala k oknu na opačném konci ložnice a posadila se na parapetu. Za oknem se snášely k zemi obrovské sněhové vločky.

Dlouhou chvíli jen koukala fascinovaně ven a vychutnávala si kouzlo nevědomosti, co je uvnitř. Když už se konečně odhodlala balíček otevřít, cítila drobné chvění v prstech. Uvnitř byla schovaná malinká krabička zabalená v pergamenu. Na vteřinu zaváhala, ale jako první sáhla po pergamenu.

Veselé Vánoce, Lily Evansová!

Ta nejroztomilejší tanečnice,
co okouzlila celé Bradavice,
ač sama netušila, že největší dárek mi dala
jen tím, že i v mé náruči se vystřídala.

Mohu se chovat tak pošetile
a ještě jeden dárek si přát?
Mohl bych víle své roztomilé
pramen rusých vlasů odebrat?

Lily si několikrát přečetla básničkový vzkaz a až poté si vzpomněla na malou krabičku. Zavřela oči a odejmula víčko. Uprostřed sametu byl usazený malinký prstýnek se zeleným kamínkem. Navlékla si ho na prst - dokonale padnul. Vtom si všimla uzoulinké zelené stužky v krabičce. Drobným písmem na ní stálo:

Pokud budu blízko Tebe nebo na Tebe budu myslet, ztmavne kamínek do barvy Tvých nádherných očí.

Podívala se znovu na svůj prst a v tu ránu kamínek ztmavnul. Usmála se. Znovu si přečetla básničku, která se jí líbila ze všech nejvíce. Pokud básník nelhal - tančil s ním na plese... Sama si vybavovala ve své paměti okolo deseti tanečníků - jak se proklínala za svůj výpadek paměti! Co když se pan básník nacházel právě v tom vyprázdněném koutku vzpomínek?

Tiše došla zpátky k noční zásuvce, odkud vyndala kapesní nožík a na poslední chvíli popadla i lahvičku Láskyplné vlasové pomády. Vrátila se k oknu, za kterým mezitím vystřídal vločky jasný půlměsíc.

Dlouho si pohrávala s prstýnky vlasů, až jeden konečně oddělila. Otevřela lahvičku, smočila v ní dva prsty a poté jimi lehce přejela po pramenu vlasů. Zabalila ho do hedvábného kapesníčku se svými vyšitými iniciály a ten obmotala pentlí.

Pomyslela si, jak je pošetilá! Vždyť ani netuší, kdo je ten tajemný na druhé straně! Není to jen něčí hloupý žert?! Nechtěla uvěřit, že by básník byl někdo, kdo by jí chtěl ublížit, tak tyhle myšlenky bleskurychle zahnala.

Ale... co teď? Jak dostane dárek k pisateli? Usilovně přemýšlela. Věděla, že řešení je jednoduché... musí být přece nějaké bradavické kouzlo, které používá i sám básník. Když chtěl odpověď, musel si přece promyslet, jak ji dostat zpátky. Možná se jen zapoměl zmínit. Zadívala se do tmavého koutu na opačném konci ložnice. Musí na to přece přijít... Když ne sova - co takhle jiný tvor? Přece to nemusí být nutně kouzlo! Co třeba... motýlci, kteří jí poletovali kolem postele? Nebo...

"Poukie!"

Ani ne zlomek vteřiny poté před ní stál maličký bradavický skřítek, který se vynořil přímo z temného rohu, kam koukala.

"K vašich službám, slečno Lily."

A už natahoval ručku pro kapesníček.

"Počkej - ty víš-?"

"On sám mě poslal pro odpověď. Nebyl si jistý, jestli si na mě vzpomenete... Ale vy jste si vzpomněla!" radoval se upřímně.

"Kdo je to?" zeptala se dychtivě Lily.

"To vám nesmím říct, slečno." culil se Poukie.

"Prosím, Poukie-"

"Je mi líto, nesmím."

"Tak aspoň - odkud tě zná? Jak je možné, že tě zná i někdo jiný než já? Kdo ještě ví o bradavických skřítcích? Navštěvuje snad Komnatu nejvyšší potřeby?"

"Semtam zavítá dolů za námi do kuchyně."

"Cože? Tam jsem nikdy nebyla! Jak-?"

"Už jsem vám pověděl víc, než bych měl, slečno Lily. Smím?" pokynul hlavou ke kapesníčku a Lily mu ho podala.

"Takže tos byl ty, kdo mi tu pašoval vzkazy?"

Přikývl, uklonil se, lusknul prsty a zmizel. Prstýnek se zaleskl ve svitu měsíce a Lily by vsadila cokoli na to, že ji v tu chvíli na prstu zahřál a ještě víc ztmavnul.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Severuska Severuska | 11. února 2010 v 16:03 | Reagovat

To je napínavé...! ...a romantické:-D! Myslím že už asi pomaloučku začíním tušit kdo je ten Básník...x)

2 Lily Lily | Web | 11. února 2010 v 17:04 | Reagovat

vazne bys pod clanek mela psat jaky slova chvali mame pouzit protozo moje fantazie uz je vycerpana

3 Lady Martulinek Lady Martulinek | Web | 11. února 2010 v 17:50 | Reagovat

úžasné =)

4 Shadow Shadow | 12. února 2010 v 16:23 | Reagovat

Krása! To nemá chybu!!!

5 superkamosky01 superkamosky01 | Web | 12. února 2010 v 21:38 | Reagovat

Tý jo! Krása! Ale to píšu už pokaždé, tak aspoň ještě něco k této kapitole. Už se těším, až se dizvim, kdo je ten básník, i když mám už pár tipů. Že by Potter? :)

6 Sasanka Sasanka | Web | 13. února 2010 v 18:46 | Reagovat

A já už od začátku mám pro toho básníka jen dva potenciální chlapce :D Není těžké uhodnout,které dva mám na mysli :D Ale stejně pořád víc fandím tomu jednomu :D Mlčíííím x) Strašně se mi líbila ta básnička. A celkově tahle kapitola byla ještě lepší než obvykle - takový nadstandart (pokud se to ovšem nepíše nějak jinak) :D A nenapínej nás a šup šup šup, další kapitolku! :D Protože jsem na tvé povídce závislá a poítřebuju pravidelnou dávku :D

7 Severuska Severuska | 13. února 2010 v 18:50 | Reagovat

[6]: jj,plně souhlasím!

Mimochodem píše se sice nadstandard,ale to je detail...:D

8 Maggie Maggie | Web | 15. února 2011 v 12:24 | Reagovat

brátila jsem se po dlouhé době a koukám, že přibyli kapitoly, super super! :)

9 5100eliska 5100eliska | 25. května 2011 v 13:52 | Reagovat

To je tak romantické! Už se těším na dopad sázky! :D

10 Moony Moony | Web | 4. června 2012 v 22:34 | Reagovat

nádhera :))

11 MsBrontofuzik MsBrontofuzik | Web | 2. ledna 2013 v 1:39 | Reagovat

Podľa mňa je básnikom na 100% Potter, veď ju miluje :) A Snape by takého niečoho nebol schopný. A okrem toho nie každý pozná rokfortských škriatkov.

12 klhgfkljl klhgfkljl | 12. března 2014 v 23:34 | Reagovat

co když je toněkdo ůplně jiný

13 Endy Endy | 12. března 2014 v 23:41 | Reagovat

Souhlasim kdybi to byl James tak zná tajemnou komnatu a nedivil byl se tak tolik kam lyli zmizela když jí chtěl pozvat na ples, snape to podle mě také není, ale kdo zná tajemnou komnatu dál. Třeba je to někdo ůplně jiný třeba někdo z pobertů :O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama