Listopad 2010

44. kapitola - ZHRZENÝ KAPITÁN

27. listopadu 2010 v 2:08 | Evanka |  Pobertovské Bradavice
Lily dlouho seděla v křesle ve společenské místnosti a koukala do vyhasínajícího ohně v krbu. Probrala se až tehdy, když uslyšela zvenčí přibližující se hlasy skandující jakýci pokřik. Vyskočila na nohy a dvěma skoky překonala schody vedoucí do ložnice. Odkopla papuče do kouta, rychle se natáhla na postel a otevřela knihu lektvarů.

Dav vpadnoucí do společenské místnosti byl nadmíru hlučný. Popadla ji zvědavost, ale přemohla ji a mávla hůlkou. Hlasy venku pro její uši utichly.

Po chvíli vběhly do pokoje Mary se Sue. Tváře měly zaplavené červení a neskrývaly euforii.

"Lily, vyhráli jsme nad Zmijozelem!!"

"Hm."

Podívaly se po sobě a pokčily rameny. Rychle se převlíkaly a o chvíli později stály před zrcadlem a hůlkami si pomáhaly s úpravou zevnějšku. Přitom nepřestávaly vzrušeně štěbětit.

43. kapitola - HAD NA NÁVŠTĚVĚ U LVA

22. listopadu 2010 v 17:46 | Evanka |  Pobertovské Bradavice
Severus se schoulil do nejbližšího z křesel a mračil se. Ostražitě rentgenoval očima místnost, kdyby mohl, stál by se rád neviditelným. Lily si nemohla nevšimnout, že se necítí zcela ve své kůži.

"Seve?"

Neochotně zmaručel.

"Děje se-" zpozorněla Lily.

"Nemůžeme jít - jinam?"

"Proč? Tady nás nikdo nebude rušit, všichni jsou na famfrpálu..."

V tu chvíli se událo více věcí najednou.

42. kapitola - ZMIJOZELSKÝ VETŘELEC

17. listopadu 2010 v 1:21 | Evanka |  Pobertovské Bradavice
Pohotově kolem sebe začala mávat rukama. K jejímu překvapení cizí dlaně z jejího obličeji dobrovolně klesly. Otočila se a ocitla se tváří v tvář tomu, kdo ji tak vylekal.

"Severusi! Proč mě nemůžeš někdy pozdravit normálně-"

"Klid, Lily!"

"-takhle mě vylekat-"

"Pšš, no tak-"

"-dokážeš si představit, jak-"

"Ticho tam!" zaburácel skrz celou knihovnu hlas pohoršené knihovnice. "Takhle se v knihovně nechová! Pokud se okamžitě neutišíte, budu nucena vás odsud vyvést!"

Lily se ukřivděně podívala po Severusovi, otočila se na podpatku a bez jediného slova zamířila ke dveřím vedoucím ven z knihovny.